Size bir telefon kadar yakınız
0850 888 2 724
Dil Seçin
tr

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Lazer markalama ve kodlama cihazları ile ilgili genel sorularınıza cevaplar burada!
İnkjet Kodlama Cihazı Nedir?
Hareket halinde ilerleyen ürünlere ortalama 2-3 cm uzaklık mesafesinden mürekkep püskürterek istenilen barkod, logo ve karakterleri yazan mesajların bütününü oluşturan cihazlardır. Vizyonjet olarak size önerdiğimiz VZ 5000 modeli üretimde kodlama, markalama anlamında bütün ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir inkjet kodlama cihazıdır. Gıda sektörü, ilaç sektörü, yapı sektörü gibi birçok sektörde kullanabileceğiniz, kaliteli olmasının yanı sıra sarf malzeme ve yedek parça fiyatlarının uygun olması sebebiyle işletme maliyetlerini düşürür.
Lazer Markalama Cihazı Nedir?
Lazer Markalama cihazları ürünlerin üzerine yakarak markalama yapan cihazlardır. Fiber Lazer Markalama ve CO2 Lazer Markalama olarak Lazer Markalama cihazları 2 başlıkta toplanır. Mürekkep, solvent gibi sarf malzemeler gerektirmez. Markalama sonrası silinmesi mümkün değildir. İnkjet kodlama cihazlarına göre yaptığı işlemlerin görüntü kalitesi çok daha başarılıdır. Vizyonjet olarak size önerdiğimiz Vizyonjet F serisi ve Vizyonjet C serisi ile ürünlerinize kalıcı barkod, logo, üretim tarihi ve son tüketim tarihi gibi kodlamalar yapabilirsiniz. Metal üzerine, plastik üzerine, boyalı ürünler üzerine kalıcı markalamalar yapabilirsiniz.
Nokta Vuruş Markalama Cihazı Nedir?
Alüminyum, çelik gibi bütün metal çeşitlerine havalı veya elektrikli olarak pin ucu ile göz ile takip edilemeyecek kadar seri bir şekilde vurarak oluşturduğu oyuklarla markalama anlamında hemen hemen istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz cihazlardır. Nokta vuruşlu cihazlar her ne kadar ilkel gibi görünüyor olsa da günümüzde son derece talep gören cihazlardır. Metal üzerine markalama yaptıktan sonra astar, boya gibi işlemlere tabi tutuyorsanız ve sonrasında okunmasını istiyorsanız doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Vizyonjet olarak size önerdiğimiz VZ CP180 modelini öneririz. Endüstriyel ortamlarda sorunsuz çalışması ve yerli olması sebebiyle hiçbir zaman yedek parça sorunu yaşamayacağınız bu modelimizi tercih ettiğinizde memnun kalacağınız konusunda emin olabilirsiniz.

Merak ettiğiniz sorular için bizlere, aşağıda yer alan form üzerinden ulaşabilirsiniz.